Kupa Devirme Sistemleri

Büyük tonajlı kamyon ve tırların motor bölümlerine ulaşmak için kupalarının kaldırılması ve devrilmesi gerekmektedir. Kupa kaldırma ve devirme işlemi gören pompa ve silindir mekanizmalarına kupa devirme sistemleri denmektedir.

Kupa devirme sistemleri içinde kupa devirme silindiri ve kupa devirme pompası bulunmaktadır. Her tır ve kamyonun kupaları büyüklük ve ağırlık olarak değişkenlik göstermektedir. Dolayısı ile daha büyük ve daha ağır sürücü kupaları olan araçlar için kupa devirme sistemleri farklıdır. Çünkü büyük ve ağır sürücü kupalarını kaldırmak için hava basıncı farklı kupa devirme sistemleri olması gerekmektedir. Kupa devirme sistemleri içinde bulunan kupa devirme pompasının basınçları 250 ile 400 bar arasında değişmektedir. Kupa devirme pompaları kupa devirme silindirleri ile birlikte çalışmaktadır. Pompa yüksek basınç vererek kupa devirme silindirini harekete geçirir ve kupa devirme silindiri uzayarak kupayı öne doğru devirir. Kupa devirme sistemleri ile devrilmiş olan kupanın emniyet açısından sabit durması gerekmektedir. Bu nedenle kupa silindirinin içinde aynı zamanda kilit valfi bulunur. Kilit valfi kupa silindirinin kilitlenmesini sağlayarak kupanın herhangi bir nedenden dolayı kapanmasını engeller. Böylece sürücüler bu emniyet sayesinde motor üzerinde rahatça çalışabilmektedirler.

Kabin devirme sistemleri her araç için değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kabin devirme sistemleri hakkında bilgi almak için mutlaka irtibat numaralarımızdan bizimle iletişime geçin. Konusunda uzman ekibimiz sizlere aracınız için en uygun olan kabin devirme sistemleri hakkında bilgi ve destek vermektedirler.

Kabin devirme sistemleri konusunda satış öncesi olduğu gibi satış sonrası da servis ve teknik destek vermekteyiz. En son teknoloji ve işçilik ile üretilen kabin devirme sistemleri satışa sunmadan önce profesyonel ekibimiz tarafından birçok teste tabi tutulurlar. Testlerden ve kalite kontrol onayından geçen kabin devirme sistemleri garantili olarak satılmaktadır. Kabin devirme sistemleri alımını gerçekleştirdikten sonra montaj konusunda da yardımcı olmaktayız.

Kabin devirme sistemleri içerisinde yer alan kabin devirme silindiri ve kabin devirme pompası ayrı ayrı veya tek bir sistem olarak ta satılmaktadır. İrtibat numaralarından bize ulaştığınız takdirde uzman personellerimiz sizlere yardımcı olacaklardır.

Kupa Devirme Sistemleri
Daha fazlası için...

Bize Dair Görseller

Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz! Bizi daha yakından tanımak için kurumsal makalelerimizi okuyabilir, görsellerimizi inceleyebilirsiniz. HYD olarak sizi bekliyoruz.