Hidrolik Kabin Kaldırma Pompaları

Hidrolik kabin kaldırma pompaları sürücü kabini olan kamyon ve TIR’ların kabinlerini gerektiğinde kaldırmak ve öne doğru devirmek için gerekli hidrolik basıncını oluşturan, hidrolik ile çalışan pompalardır.

Hidrolik kabin kaldırma pompaları basınç oluşturmak için gerekli olan hareketi aracın motorundan ya da bir elektrik motorundan alır. Pompa 250 ilâ 400 bar arasında değişen bir basınç üreterek hidrolik kabin kaldırma silindiri içerisindeki hidrolik yağını harekete geçirir. Hidrolik yağı vasıtasıyla silindirin kollarına iletilen basınç, kolların uzamasını sağlar. Bu şekilde uzayan silindir kolları bağlı olduğu aracın şasisi ile sürücü kabinini birbirinden iter ve önce yukarıya doğru hareketlenen kabin, öne doğru devrilir.

Öne doğru devrilen kabini yerinde sabitlemek ve geriye düşmesini önlemek için hidrolik kabin kaldırma silindiri üzerinde bulunan emniyet valfı kilitlenir. Bu şekilde, hidrolik hortumları patlasa veya kopsa dahi, sürücü kabini geriye doğru düşmez. Aksi halde kabinin hızla geriye düşmesi ciddi yaralanmalı kazalara, hatta ölümlere neden olabilir.

Motor bölümündeki çalışma tamamlandığında, sürücü kabinini yeniden yerine oturtmak için hidrolik kabin kaldırma pompaları kullanılır. Bunun için emniyet valfı kapatıldıktan sonra, hidrolik pompası çalıştırılır ve hidrolik silindiri harekete geçirilerek sürücü kabinin düzgün ve güvenli bir şekilde yerine oturtulması sağlanır.   

Her marka ve model aracın sürücü kabini farklı olduğuna göre, hidrolik kabin kaldırma pompaları da farklı kapasite ve büyüklükte olurlar. Sürücü kabininin büyüklüğü ve ağırlığı arttıkça, daha büyük kapasitede bir hidrolik pompasına ihtiyaç olur.

Her marka ve model kamyon için hidrolik kabin kaldırma ekipmanları üreten firmamız, garantili hidrolik kabin kaldırma pompaları ve kabin kaldırma silindirlerini piyasanın en iyi kalite ve fiyat oranıyla hizmetinize sunmaktadır. Müşteri odaklı yaklaşımımızla ihtiyacınızı tam olarak ve en az maliyetle karşılamak en önemli amaçlarımızdan olagelmiştir. Satış sonrası hizmetlerimiz kapsamında, garantili olan ürünlerimizin bakımını ve gerektiğinde onarımlarını ücretsiz olarak yapmaktayız. Sizlere sunduğumuz kullanma ve bakım eğitimi ile kabin kaldırma ekipmanınızı güvenle ve uzun süre sorunsuz olarak kullanacaksınız. Ekipmanlara yapacağınız periyodik bakım son derce kolaydır ve kısa zaman gerektirir. Bunları uygulamanız halinde ekipmanlarınızı ömrü daha da uzar.

Hidrolik Kabin Kaldırma Pompaları
Daha fazlası için...

Bize Dair Görseller

Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz! Bizi daha yakından tanımak için kurumsal makalelerimizi okuyabilir, görsellerimizi inceleyebilirsiniz. HYD olarak sizi bekliyoruz.