Direksiyon silindir sistemleri

Direksiyon silindir sistemleri hidrolik direksiyon sistemlerinde yer alan ana donanımlardan biridir. Kullanım amacı, hidrolik pompanın uyguladığı basıncı aracın tekerleklerine aktararak tekerleklerin istenilen mesafe kadar istenilen tarafa dönmesini sağlamaktır.

Hidrolik direksiyonlar yumuşak direksiyon ve konforlu sürüş sağlar. Özellikle aracın park edilmesi esnasında ve düşük hızlarda büyük bir güç üreterek direksiyonu yumuşatır ve ağırlaşan direksiyonun, konforlu ve yumuşak bir şekilde döndürülebilmesini sağlar.

Hidrolik direksiyonlarda, direksiyon çevrildiğinde uygulanan kuvvet, hidrolik basınç ile oluşturulan kuvvetle arttırılır. Sistemdeki hidrolik basınç, direksiyon kutularında bulunan hidrolik direksiyon silindir sistemleri içerisindeki çift yönlü piston sayesinde itme kuvvetine dönüştürülür. Bu itmenin rot başlarına etki etmesiyle tekerlekler istenen tarafa doğru döner. Konuyu biraz daha açarsak; dişli kutularının gövdesinde hidrolik direksiyon silindir sistemleri bulunur. Direksiyon silindir sistemlerinin içinde çift yönlü çalışan bir piston vardır. Hidrolik yağının uyguladığı basıncın yönüne göre piston hareket eder. Piston kolunun ucu kremayer dişlisine bağlıdır; kremayer dişlisinin ucu ise uzun rot koluna bağlıdır. Uzun rot kısa rotu, kısa rot ise rot başıyla aks taşıyıcısını, yani tekerleği istenen yöne çevirir.

Aslında hidrolik pompa sürekli hidrolik yağını pompalar. Ancak, direksiyon düz tutulduğunda, uygulanan basınç birbirini dengeler ve herhangi bir dönme olmaz. Direksiyon simidi döndürüldüğünde ise, oluşan basınç farkının etkisiyle tekerleklerde yönlendirme sağlanır.

Hidrolik sistemler dünyasında haklı bir yere sahip olan firmamız, her türlü aracın hidrolik direksiyon sistemlerinin komplesi ve parçaları ile hizmetinizdedir. Direksiyon simidi, direksiyon mili, hidrolik valf ünitesi, direksiyon dişli kutusu, hidrolik direksiyon silindir sistemleri, hidrolik pompa, hidrolik yağ kutusu, hidrolik bağlantı boruları ve hortumları gibi, hidrolik direksiyon sisteminin tüm ana parçaları ve tamamlayıcı parçalarını bizde bulmanız mümkündür. Kataloglarımızı inceleyerek, telefonla arayarak, web sitemizi inceleyerek ya da bizzat mağazalarımıza gelerek aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz. Ürünlerinizi bizzat gelerek mağazalarımızdan teslim alabileceğiniz gibi, adresinize kargo ile gönderilmesini de isteyebilirsiniz. Yüksek bir teknoloji ile üretilen kendilerini kanıtlamış donanımları ve alt parçalarını yıllarca güvenle kullanabilirsiniz. Tüm ürünlerimiz kalite kontrolünden geçmiş ve defalarca test edilmiş olup, garantili olarak satışa sunulmaktadır.

Direksiyon silindir sistemleri
Daha fazlası için...

Bize Dair Görseller

Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz! Bizi daha yakından tanımak için kurumsal makalelerimizi okuyabilir, görsellerimizi inceleyebilirsiniz. HYD olarak sizi bekliyoruz.