Sürücü Kabin Ekipmanları

Sürücü kabin ekipmanları, ana parçaları hidrolik kabin kaldırma silindiri ve hidrolik kabin kaldırma pompası olan, kamyon ve TIR araçlarında kabini kaldırılarak motor bölümünün açılmasını sağlayan hidrolik sistemlerdir. Her aracın sürücü kabinine göre farklı şekillerde imal edilmiş olan sürücü kabin ekipmanlarının çalışma prensibi hepsinde hemen hemen hepsinde aynıdır.

Sürücü kabin ekipmanlarının çalışması özetle şu şekildedir: Sürücü kabin pompası aracın motorundan kasnak veya dişliler vasıtasıyla aldığı hareketle ya da bir elektro motor vasıtasıyla harekete geçirilerek basınç üretir. Bu basınç kabin kaldırma silindiri içersinde hidrolik sıvısına aktarılır. Uygulanan bu basınç silindirin kollarının uzamasına neden olur. Hem şasiye hem de sürücü kabinine monte edilmiş olan kabin kaldırma silindirinin uzayan kolları şasi ile sürücü kabininin birbirinden uzaklaşmasını sağlar ve motor bölümü üzerinde çalışmayı mümkün kılmak üzere açılmış olur. Kabin bu şekilde yukarıya kalkmış durumdayken hidrolik kabin kaldırma silindirinin emniyet valfı kapatılır ve sürücü kabini o konumda sabitlenir. Şayet bu güvenlik önleminin alınması unutulursa, hidrolik hortumlarının kopması halinde sürücü kabini hızla geriye düşer ve ciddi yaralanmalara sebep olabilir.

Sürücü kabin ekipmanları, ayrıca işlem bittikten sonra sürücü kabininin yeniden yerine yavaşça oturtulması için kullanılır. Bu işlemde hidrolik kabin kaldırma silindiri bu kez kısalır ve sürücü kabinin yavaşça yerine oturtulmasını sağlar.

Hidrolik alanında sektörde önemli bir paya sahip olan firmamızda her marka ve her model aracınıza uygun hidrolik sürücü kabin ekipmanlarını bulmanız mümkündür. Son derece üstün bir kaliteye sahip olan ürünlerimiz piyasanın en iyi kalite fiyat oranlarıyla hizmetinize sunulmaktadır. Oldukça titiz bir kalite kontrolü sürecinden geçen ve her koşulda test edilen ekipmanlarımız garantili olarak satışa sunulmaktadır. Garanti süresi içerisinde bakım ve onarımlar tarafımızdan ücretsiz yapılmakta, gerekirse bedelsiz olarak ürün parça değişimi yapılmaktadır. Sürücü kabin ekipmanlarının satış sonrası hizmetlerine bu ekipmanların kullanılması ve periyodik bakımla ilgili verilen kısa eğitim de dahildir. Bu eğitimde, ekipmanlarınızı nasıl emniyetli olarak kullanacağınızı ve çok basitçe yapabileceğiniz periyodik bakımla nasıl uzun süre sorunsuz olarak kullanacağınızla ilgili önemli hususlar aktarılmaktadır.

Sürücü Kabin Ekipmanları
Daha fazlası için...

Bize Dair Görseller

Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz! Bizi daha yakından tanımak için kurumsal makalelerimizi okuyabilir, görsellerimizi inceleyebilirsiniz. HYD olarak sizi bekliyoruz.